12 motosiklet çaldı, ifadesi ‘pes’ dedirtti: ‘Yakalanmayınca çalmaya devam ettim’

zenrcade

Active member
12 motosiklet çaldı, ifadesi ‘pes’ dedirtti: ‘Yakalanmayınca çalmaya devam ettim’ Anıl ATAR-Yaşar SERİNTÜRK/ADANA (DHA)

Oluşturulma Tarihi: Eylül 04, 2022 11:57

TwitterLinkedinFlipboardE-postaLinki KopyalaYazı Tipi

Adana’bile son 2 ayda 12 motosikleti arakçı Nevzat Sevim (22) ile kendisine gözcülük yapan A.C.B. (15) ve E.G. (17) yakalanıp, tutuklandı. E.G. sorgusunda polisin kendilerini tanıdığını, yerde nedenle motosikletleri suç kaydı namevcut Nevzat Sevim’açınık çaldırdıklarını söyledi. Sevim dahi ifadesinde “Bir motosiklet çaldıktan sonra 2 gün bekledim. Yakalanmadığımı anlayınca çalmaya sürme ettim” dedi.

class=”medyanet-inline-adv”>

İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Oto Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, son 2 ayda çalınan 12 motosiklet ile ilgili emek başlattı. Hırsızlık olaylarının yaşandığı bölgelerde güvenlik kamerası görüntülerini inceleyen ekipler, şüphelinin park halindeki motosikletleri çaldığını tespit etti.

Ekipler ayrıca 2 şüphelinin gözcülük yaptığını belirledi. Hırsızlık anları ise güvenlik kameralarına yansıdı. Şüphelilerin Nevzat Sevim ile arkadaşları A.C.B. ve E.G. olduğunu belirleyen ekipler, Seyhan ilçesi Tepebağ Mahallesi’nde eve saldırma yaptı. Operasyonda 3 şüpheli gözaltına alınırken, evdeki aramada çalınan motosikletler bulunamadı.

CEZAEVİNDE TANIŞMIŞLAR

Emniyete götürülen şüphelilerden A.C.B. ile E.G.’nin, ‘hırsızlık’ suçundan cezaevine girip, burada tanıştıkları ayrıca geçen ağrı tahliye oldukları öğrenildi. E.G., sorgusunda “Polis tarafından tanındığımız için motosikletleri çalmadık. Mahallede tanıştığımız Nevzat’a çaldırdık” ifadelerini kullandı.

class=”medyanet-inline-adv”>

Nevzat Sevim ise ifadesinde “Bir motosiklet çaldıktan sonra 2 gün bekledim. Yakalanmadığımı anlayınca çalmaya sürme ettim” dedi. Emniyetteki işlemlerinin akabinde adliyeye sevk edilen Nevzat Sevim, A.C.B. ve E.G. çıkarıldıkları mahakemece tutuklandı.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.