Din yok mu? Bu dini huzurevlerinde sorun yok.

zenrcade

Active member
17 yıldır yaşlılara danışmanlık yapan Bayan Tweeten, inanç topluluklarının “biraz dans ettiğini” söyledi. Babası 2000'li yılların başında Madison, Wisconsin'deki Lüteriyen cemaatine taşınmaya karar verdi; Bugün benzer bir topluluk kendisini Lüteriyen'den ilham alan bir topluluk olarak tanımlayabilir. “Göçmen sayısını sınırlamak istemiyorlar, bu yüzden bu çizgiyi takip etmek zorundalar” dedi ve “büyümeyi sürdürmek için dine daha az, pasifizm veya ilerlemecilik gibi felsefeye daha çok odaklandıklarını” ekledi.

Bu durum, yakın zamanda Bayan Tweeten'in birkaç müşterisinin ziyaret ettiği Healdsburg, Kaliforniya'daki yeni bir topluluk olan Enso Köyü'nde açıkça görülüyor. Kurdelenin Haziran ayında kesileceği topluluk, Doğu Yakası'nda Quaker tarafından kurulan bir emeklilik topluluğu olan Kendal ile halka açık programlar sunan ve Zen uygulama ve inziva merkezlerinin organizasyonu olan San Francisco Zen Merkezi arasındaki bir işbirliğidir. bazı uygulayıcılara kalacak yer sağlamak.

76 yaşındaki Susan O'Connell, 2006 yılında Zen Merkezi'nde ikamet ederken Enso'yu hayal etmeye başladı. Artık Enso'yla birlikte yaşıyor. Bayan O'Connell, “Gördüğüm gibi yaşlanmak istemedim, bu yüzden bir şeyler yaratmaya çalıştım” dedi. “Ve birçok insanın benimle aynı fikirlere sahip olduğunu gördüm.”

Zen Merkezi, iki kuruluşun Quaker ve Zen değerlerinin birleştiği noktaları incelemesinin ardından Kendal ile ortaklık kurdu. Bayan O'Connell, “Quaker'lar sessizce oturup, dedikleri gibi, içlerindeki durgun sesin uyanmasını bekliyorlar” diye açıkladı. “Elbette Zen'de meditasyon yapıyoruz.”

Açıklık ve etik davranışın da paylaşılan değerler olduğunu ekledi. Ancak diğer inanç toplulukları gibi Enso da herkese açıktır. Quaker, Yahudi ve agnostik sakinler, bir bahçesi ve bünyesinde eğitim mutfağı, meditasyon odası ve organize gönüllü gezileri bulunan topluluğa Sufileri ve Hıristiyanları memnuniyetle karşıladılar. Bayan O'Connell, dini ne olursa olsun, “hepimiz arayış içindeyiz” dedi.